Tajfutásért-Pécs - A megyei hétvége rendezői szemmel

tajekozodasisportok

A megyei hétvége rendezői szemmel

Lovas Ági első pályakitűzői munkája. Ítéljék meg a rajta futók, 23 pontból 8 kategóriának hozott ki különböző pályákat, és akárhogy vontunk össze kategóriákat, sajnos így is elég sokban nem érték el a minimális 5 főt. Nem sorolhattunk minden fiatalt a 21-es kategóriába.

Ági pályakitűzéséhez még egy gondolat: A 2009-es versenyszabályzatot böngészve középtávon 20-as kategóriától 45-ös kategóriáig 35 perces győztes időket írnak elő, a többire többségében 30 percet. Meg lehet nézni a győztes időket (Létra 34:09, Domján Zsuzsi 39:05, Turcsán János 39:05, stb.).

A verseny napját mindjárt technikai zűrrel kezdtük (sikerült a PVSK raktárnál letépnem a kocsim kipufogóját), így a rendezők közel egy időben érkeztek ki az első versenyzőkkel. Ez egy kicsit kapkodóssá tette a rendezést, de szerintem az ott futók ezt nem érzékelték. Azért jót szurkoltak nekem, amikor elindultam a cél-közeli bójákkal a terepre. Még előző este hívott Stanci, hogy hirtelen időmilliomos lett, és szívesen besegítene a rendezésbe, amennyiben erre igényt tartunk. Elfogadtam, és másnap elég sok feladat is hárult rá az időveszteség miatt. A rendező gárda ezúton is kifejezi köszönetét a segítségért, nagyon hasznos volt a jelenléte. A WMOC sátor felállítása nagyszerű ötlet volt. Mint a www.tajfutaspecs.hu honlapon is láthatjátok, az eredményhirdetés a sátor előtt zajlott, sok jó fénykép készült erről. Délben már le is zajlott az eredményhirdetés, rapid egy verseny volt. Kettő órakor már foglalkozhattam otthon a váltó színesebbé tételével.

Váltóbajnokság

Szombat délután nem bízva semmit a véletlenre minden pályáról készítettem egy kartont, biztos, ami biztos alapon. Saját logikámba – logikátlanságomba majdnem sikerült belefulladnom, de azért sikerült úgy rányomtatni a térképek hátuljára a váltók kategóriáját, egyesületét, és a futók számát, hogy az első és második (eliteknél a harmadik és negyedik) futók ne fussák ugyanazokat a pályákat. A szenior váltók nagy száma miatt ez sajnos nem jött össze maradéktalanul, de erre nem hallottam panaszokat. Ahogy Móro Tibi pályakitűző munkáját is csak dicsérni hallottam. Attól függetlenül, hogy nem tervezett be átfutó pontot, mindenki időben látta váltótársát, nem késett le senki a váltásról. A célban a humán SI-t nagyon jól megoldotta Lovas Ági és Vinicz, akinek a segítségét ezúton is köszönjük. Nem voltunk lusták, és Csatlós Ferivel minden befutó kartonját leellenőriztük, nem is jött panasz az eredményekre.

Nagyon tetszett az F21-es váltók összeállítása. Látszott, hogy valóban egyenlő erőviszonyokat akartak kialakítani a fiúk, és számomra (szerintem sokak számára is) nem várt módon nagyon szoros lett a küzdelem a befutón. Lacza Bálint megjelenése a bozótból morajlást váltott ki, de amikor pár méterrel mögötte felbukkant Nagy Attila, akkor kezdett el kiabálni mindenki. Szegényeket nem irigylem, amikor már ennyit lefutottak, akkor a befutón még körbe sprintelni egyet, nem kis teljesítmény. Végül Attila nem érte utol Bálintot, az erről készült képeket a már említett honlapon megnézhetitek. Közel két óra futás után ennyi döntött az első hely sorsáról! Amúgy Attila közel 8 és fél perc hátránnyal ment ki Bálint után (8:28), de neki az utolsó szakasz csak 9 pontos volt, míg Bálinté 12 pontos.

Sok segítséget jelentettek azon csapattársaink, akik a futásuk után még elmentek bontani: Györgyi, Lukácsi Ági, Szőke Zoli.

Következő helyi nagy verseny a Pillmann Gábor elnökletével megrendezett Kertész Kupa. Reméljük, mindenki jól felkészül a megmérettetésre a felhozó versenysorozatnak szánt Hungária Kupán. Megéri augusztus 30-án odatenni magatokat, mivel Gábor különböző gyümölcsök érési időpontjára kérte a verseny rendezési jogát, így a megszokott jó minőségű, gyönyörű, kertészetekben termett földi javakkal lesznek ellátva a győztesek.